Ficovi sa jeho ústavný sen nesplní. Mal by o ňom prestať snívať

Ale on sa zaťal ako somár – vytrvalo odmieta, azda po stý raz, že tam bol a pil kolu. Ak by posedenie priznal, novinári by mu už túto otázku nemohli položiť.

Nesmrteľná otázka zaznela stoprvý raz tento týždeň. „Robert Fico za druhej vlády Mikuláša Dzurindu sedel v opozícii,“ povedal šéf Smeru na štvrtkovej tlačovke po predsedníctve Smeru. Reagoval, že nemá nič spoločné s privatizáciou Slovenských elektrární, ktorú označil za hlavnú tému Gorily.

„Neotravujte ma s kokakolou,“ dodal.Ďalšia otázka, na ktorú zaťatý R. Fico nechce odpovedať, súvisí s jeho ambíciami stať sa ústavným sudcom. R. Fico priamo neodpovedal, či chce byť sudcom ústavného súdu. „Chceme vyhrať v tandeme Fico-Pellegrini parlamentné voľby v roku 2020,“ uviedol.

Jeho neodpovede (a zatĺkanie) však hovoria za všetko. Nielenže sa túži presťahovať na súd do Košíc, on aj preto urobí všetko. Doslova všetko.

Ukázal to tento utorok v parlamente pri rokovaní o zmene ústavy.

Ešte minulý týždeň sa zdalo, že bude schválený vládny návrh, ktorý pripravil minister spravodlivosti Gábor Gál. Ten mesiace rokoval s odborníkmi, koalíciou a opozíciou. Návrh síce neriešil všetky problémy súčasného zákona, ale posunom bol.

Po stretnutí politikov za Smer s hlavou štátu sa ukázalo, čo vlastne chce Smer. Podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč vtedy oznámil, že navrhnú, aby sa kandidáti volili 90 hlasmi a o konečnom výbere by potom už nerozhodoval prezident, ako to bolo doteraz.

Strana Most-Híd deklarovala, že tento návrh nepodporí.

V utorok už presadzovala to

Podobné články

Nedávne články

Obľúbené články